1. Rowerowa wycieczka szlakiem cerkwi drewnianych

Nie raz wspominaliśmy już, że idealnym sposobem na przemierzanie Roztocza są wyprawy rowerowe, a co jeśli połączyć je z odkrywaniem magicznego szlaku cerkwi drewnianych?

Tak! To zdecydowanie świetny pomysł – zwłaszcza w długie wakacyjne dni. 

Proponujemy nadgraniczną trasę ze startem i metą tuż przy przejściu granicznym w Hrebennem

Hrebenne – Siedliska – Horyniec – Radruż – Horyniec – Nowe Brusno – Werchrata – Hrebenne

Trasa przebiega spokojnymi lokalnymi drogami, może być rozszerzona o zwiedzanie bunkrów, odnalezienie wodospadu, zjedzenie cebularza czy wizytę w muzeum skamieniałych drzew.

IMG_1077

2. Odpoczynek nad wodą

Wielu wakacje kojarzą się głównie z relaksem nad wodą – jeśli należycie do tej grupy to również na Roztoczu znajdziecie coś dla siebie.

Jedną z wizytówek Roztocza są malownicze rzeki i organizowane na nich spływy kajakowe. To świetna rozrywka dla całych rodzin, którą serdecznie polecamy!

Szukającym ochłody polecamy także jeszcze bliższy kontakt z roztoczańskimi rzekami – kąpiel w krystalicznie czystej, a przy tym baaardzo zimnym nurcie popularnych szumów w okolicach Suśca czy wodospadach Czartowego Pola.

A na tych którzy lubią z kolei wygrzać się na plaży czekają zalewy w: Krasnobrodzie, Zwierzyńcu, Jacni, Rudzie Różanieckiej, Majdanie Sopockim oraz Nieliszu.

Coraz częściej możemy także trafić także na odkryte baseny, znajdziemy je m.in. w Suścu, Krasnobrodzie czy w Łaszczówce-Kolonii (k. Tomaszowa Lub.).

3. Odkrywanie tajemnic Roztocza

Wakacje na Roztoczu to także świetna szansa na odkrywanie tajemnic jakie skrywają te tereny. 

Polecamy m.in.:

Dahany – zwane roztoczańskimi połoninami, obecnie coraz bardziej oddane przyrodzie ślady dawnej wsi,

monastyr k. Werchraty – z ruinami klasztoru, pustelnią, cmentarzem z I Wojny Światowej czy śladami trudnej historii II Wojny Światowej i działań UPA,

Rezerwat Piekiełko k. Tomaszowa Lub. – czyli wycieczka śladami jednej z roztoczańskich legend.