Nie ma co ukrywać – Roztocze najpiękniej prezentuje się w zieleni. Ale, ale! To wcale nie oznacza, że nie ma tu czego szukać, kiedy spadanie śnieg! Przedstawiamy pięć pomysłów na spędzenie weekendu na Roztoczu zimą!

1. Kulig

Ta doskonale znana zimowa rozrywka, także na Roztoczu cieszy się sporą popularnością. Tutejszy mikroklimat, wraz z licznymi kompleksami leśnymi, aż prosi się o zorganizowanie kuligu. Z pomocą przychodzą liczne, rozsiane po całym Roztoczu stadniny, które w sezonie zimowym zadbają o odpowiednie przygody. Polecamy także sprawdzenie kuligów organizowanych po zmierzchu. Jazda saniami z pochodniami w ręku i wspólne biesiadowanie przy ognisku jest w takich okolicznościach szczególnie przyjemne. A zjazdy z górki na worku z sianem to wspaniała zabawa nie tylko dla najmłodszych!

2. Stok narciarski w Jacni

Szusowanie na nartach czy snowboardzie kojarzy nam się głównie z górami, ale także na Roztoczu możemy znaleźć stok. W Jacni (gm. Adamów, ok. 22 km od Zamościa) znajduje się wyciąg orczykowy, 3 trasy zjazdowe, wypożyczalnia oraz śnieżne pontony. U podnóża stoku znajduje się hotel oraz restauracja.  

Do niedawna wyciągi narciarskie były także w Krasnobrodzie i Justynówce, obecnie jednak nie działają.

3. Biegówki w Tomaszowie

Jeżeli komuś mało nart to zapraszamy do Tomaszowa Lubelskiego, tym razem na narty biegowe. To właśnie na tutejszej Siwej Dolinie możemy odnaleźć doskonale przygotowane trasy dla popularnych biegówek. Są one dobrze oznaczone, zróżnicowane pod względem trudności – znajdziemy tu zarówno wymagające podbiegi, jak i liczne zjazdy. Część tras jest oświetlonych, a także sztucznie naśnieżanych. Co ważne – na stadionie miejskim, w sezonie zimowym, funkcjonuje wypożyczalnia nart.

Źródło: lozn.org.pl

4. Weekend we Lwowie

Tym razem propozycja nieco inna – Lwów, czyli największe miasto Roztocza ma wiele do zaoferowania – także zimą. Śniadanie w Atlasie, wizyta w jednym z licznych muzeów, łyżwy na lodowisku na Rynku, obiad w Baczewskim, spektakl w Operze Lwowskiej, a na koniec piwo w Prawdzie – to tylko kilka pomysłów na spędzanie dnia we Lwowie, a przecież atrakcji tu nie zabraknie! A może zainteresuje Was spędzenie sylwestra w tym klimatycznym mieście?

5. Uzdrowisko Horyniec

Na koniec zostawiamy coś, co dla wielu może być bardzo zaskakujące – skorzystanie z oferty sanatorium w Horyńcu. Tutejsze uzdrowisko oferuje szereg zabiegów, które nie tylko pomogą nam w dolegliwościach, ale także po prostu pozwolą nam na zrelaksowanie się. Bogata oferta zabiegów (w tym z wykorzystaniem borowiny, zwanej tutaj czarnym złotem), masaży, możliwość skorzystania z basenu, sauny, a także licznych ścieżek spacerowych – to wszystko czeka na kuracjuszy.

Mamy nadzieję, że udało nam się pokazać, że Roztocze ma wiele do zaoferowania także zimą. Nie pozostaje nam więc nic innego jak serdecznie zaprosić do przyjazdu!