Czas na Roztoczu, w towarzystwie swoich małych pociech, najlepiej spędzić w sezonie wiosenno-letnim. Bo czym jest Roztocze? Przede wszystkim piękną, nieograniczoną przyrodą. Oprócz spacerów i pieszych wycieczek (skorzystaj z naszych propozycji – kliknij tutaj), wielu ścieżek rowerowych (m.in. trasy Green Velo), zalewów, basenów, parków linowych i licznych spływów kajakowych (sprawdź trasy tutaj), przestawiamy nasz subiektywny przegląd roztoczańskich atrakcji dla tych starszych, jak i młodszych. 

81668044_676614199832472_323897322175987712_o
Siły natury i technologia – to Archipelag Roztocze. Ideą tego ośrodka edukacyjno-rekreacyjnego, położonego w Budach, jest poznanie walorów Roztocza poprzez zmysły, którym towarzyszy wykorzystanie najnowszych technologii. Oprócz tego na najmłodszych czeka tam labirynt na powietrzu, plac zabaw oraz.. park miniatur!
etno1
Niedaleko Zwierzyńca stworzono Etno Roztocze, czyli ogród zabaw dla dzieci, a w nim wszystko to, czego maluchy potrzebują najbardziej – zabawa na świeżym powietrzu. Kuchnia błotna, wzgórze z tunelem i zjeżdżalnią, domek przy drzewie, tor przeszkód z opon i pniaków – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają tam na Wasze pociechy. Oprócz tego organizowane są tam także różne warsztaty, m.in. malowanie włóczką czy lepienie z gliny.
eko
Jak połączyć naukę ze spacerem na świeżym powietrzu? Wybrać się na eko-szlak w Gorajcu. Tym, co wyróżnia to miejsce jest ukazanie przyrody z perspektywy dzieci – to one były głównymi budowniczymi tej atrakcji. Na młodych odkrywców czeka tam wiele gatunków ptaków, owadów, a przy odrobinie szczęścia można dostrzec także sarny czy łosie.
alpaki
Co jest istotne w rozwoju dzieci? Kontakt ze zwierzętami! We wsi Zaburze, niedaleko Radecznicy, polsko-brytyjskie małżeństwo prowadzi hodowlę Alpaki Roztocze. Maluchy mają tam okazję zapoznać się z tymi zwierzakami – mogą je m.in. przytulać i karmić w otoczeniu pięknych widoków przyrody.
strus
Oprócz alpak, na Roztoczu najmłodsi mogą zaprzyjaźnić się także ze strusiami! Taką możliwość oferuje agroturystyka Strusi Folwark w Szewni Dolnej. Oprócz noclegu w obecności ptaków możemy także obserwować ich życie oraz wziąć udział w zbieraniu strusich jaj.
dino
Pozostając w tematyce zwierzęcej – co powiecie na poznanie dinozaurów? W tym celu zapraszamy do krasnobrodzkiego Parku Jurajskiego. Ogromny teren podzielony jest na ery i zamieszkuje go kilkanaście prehistorycznych gadów.
11986438_1630529437201219_8745772360909167261_n
Wioska przygody Frajda, położona w Bliżowie, oferuje ruch i przygody na świeżym powietrzu. Można tam udać się do wioski indiańskiej, sprawdzić siebie biorąc udział w torze pełnym przeszkód lub w zwariowanej olimpiadzie. Dla chętnych jest także dojenie sztucznej krowy, poszukiwanie skarbów z mapą czy pamiątkowe bicie monet.
ulik
Jednym z flagowych produktów Roztocza jest miód, a z miodowych atrakcji i degustacji możemy skorzystać w Gospodarstwie Pasiecznym “Ulik”. Oprócz skansenu zabytkowych uli, zwiedzania sali szkolnej z czasów PRL-u, najmłodsi mogą obserwować życie pszczół przez oszklony ul oraz wziąć udział w ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej.
Previous Next